E3T-ST12M
Product Categories
KANG DA ELECTRONICS CO.
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
E3T-ST12M
Category : Sensors, Transducers Optical Sensors Photoelectric, Industrial
Connection Method : Cable
Product Status : Active
Ingress Protection : IEC IP67
Package : Box
Sensing Method : Through-Beam
Series : E3T
Mfr : Omron Automation and Safety
Voltage - Supply : 12V ~ 24V
Operating Temperature : -25°C ~ 55°C
Adjustment Type : Adjustable
Response Time : 1ms
Sensing Distance : 39.370" (1m)
Output Configuration : NPN - Open Collector/Dark-ON
Base Product Number : E3T-ST12
Light Source : Red (650nm)
Description : SENSOR THROUGH-BEAM 1M NPN
Model Number : E3T-ST12M
Contact Now
Through-Beam Optical Sensor 39.370" (1m) NPN - Open Collector/Dark-ON